Každý umíme něco jinýho

EKONOM SPECIALISTA - výnosy, náklady - analýzy, doporučení

AGMJ00311-2

Pro našeho klienta, mezinárodně působící společnost technického a investičního rázu, kde jsme již několik let partnerem, pro řešení pozic ekonomicky orientovaných specialistů a technických pozic, hledáme vhodného kandidáta nebo kandidátku na pozici:

Náplň práce

V uvedené pozici, ve středně velkém týmu budete specialistou primárně s kontrolingovým pohledem pro projekty v technologické výstavbě pro energetiku. Jste na straně investora v týmu, který se věnuje plánování a modelování a analýzám. Jejich cílem je zpracování podkladů, které jsou dány firmě ze zákona o činnosti provozovatelů v energetice. Důležitá je práce s informacemi z pohledu ekonomického a právního. Podle Vaší odbornosti budete mít svěřenou agendu.

Z pohledu ekonomického bude nejvíce náplň v činnostech:

  • podklady pro pravidelné přehledy o obratu a výnosech, a to pro orgány státu např. Energetický regulační úřad či přehledy o vlivu zákonů o regulaci pro odborné partnery v oboru energetiky, aby bylo možné argumentační zdůvodnění o vlivu na podnikání v oboru (energetika),
  • spolupráci s dalšími kolegy analytiky a kontroling specialisty ze sesterských firem v rámci skupiny (zaměstnavatel je evropsky působící)
  • návrhy, doporučení pro oblast cenové regulace, ale i investice do rozvoje infrastruktury - kooperace na materiálech pro mezinárodní plynárenské uskupení, jehož je značka členem apod.
  • podíl na výkaznictví, ekonomicky finančním vyhodnocení

Požadavky

  • VŠ vzdělání ekonomického směru, případně kombinace technicko ekonomická
  • praxe optimálně v kontrolingu či jiném typu analytické práce pro značku v energetice, technickou firmu nebo organizaci podobného charakteru (kontrolní či správní organizace napojené na energetickou oblast, legislativu)
  • komunikační dovednosti - zkušenost jednání se státní správou je vítána
  • schopnost vytvořit a prezentovat nezávislý pohled v diskusi s odborníky případně prosadit návrh
  • velmi dobré analytické schopnosti
  • PC znalost - praktické užívání Excelu a dalších nástrojů pro analýzy, přehledy
  • využití anglického jazyka - komunikace i v mezinárodním prostředí

Nabízíme pozici pro značku s významnou pozicí na trhu. Možnost pracovat jako součást týmu i mít svěřenou samostatnou oblast. Firma má skutečně velmi široký systém benefitů a to pro mladé kandidáty i kandidáty, kteří mají zájem o soulad práce a např. rodinného života. Příležitost dalšího osobního rozvoje. Výborná dostupnost, blízko metra.

Kontaktní osoba

Martina Jedlickova